PATRICK
WOODROFFE

www.patrickwoodroffe.com

SPECJALNE WYDARZENIA, FILMY, TELEWIZJA I INNE

W ciągu ostatnich 30 lat, Patrick Woodroffe oświetlał koncerty gwiazd rocka, popu, hip-hopu, tancerzy baletu, śpiewaków operowych i aktorów.

W świecie muzyki popularnej Patrick był odpowiedzialny za show takich artysów jak ABBA, AC / DC, Bob Dylan, Sarah Brightman, Depeche Mode, The Bee Gees, Raquel Welch, 10CC czy the Rolling Stones.

W świecie muzyki klasycznej oświetlał show takich artystów i zespołów jak The Three Tenors, Sir George Solti, the London Symphony Orchestra. Oświetlał także tak wielkie produkcje sceniczne jak Romeo i Julia w Wiedniu.

Był także odpowiedzialny za oświetlanie wielu muzycznych festiwali, pokazów mody oraz prezentacji różnych firm. W ciągu ostatnich 15 lat współpracował z galą Oscarów zorganizowaną przez magazyn Vanity Fair w Los Angeles, przy produkcji kinowego hitu o Rolling Stones "Shine A Light", a także filmie "This Is It" o Michaelu Jacksonie.

Oprócz tego Patrick pracował nad oświetleniem wielu obiektów architektonicznych. Oświetlał między innymi ogrody Highrove (rezydencja księcia Walii), Zamek na Hradczanach w Pradze, oraz O2 Arenę w Londynie.

Był odpowiedzialny także za oświetlenie projektu the Lake of Dreams w Wynn Las Vegan.
Patrick wykładał o oświetleniu architektury w wielu krajach, a jego praca była pokazywana między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu. W ostatnim roku Patrick pracował nad oświetleniem ceremonii rozpoczynającej i zamykającej olimpiadę w Londynie.
Na seminarium w Madrycie, Patrick będzie opowiadał o przeszłości i przyszłości oświetlenia w każdej jego formie - czy to na koncercie, w teatrze czy w architekturze. Jako przykład pracy artystycznej Patricka wyświetlony zostanie film "This Is It" o Michaelu Jacksonie. Jest to fascynująca historia o przygotowaniu trasy koncertowej, którą muzyk miał odbyć.